מי אני?

קוראים לי מתן בריסקר ואני מורה לחינוך גופני וחינוך פיננסי השנה אני בשנת שבתון ומלמד חינוך פיננסי בבית ספר ההיברדי ברשת אמי"ת.
למדתי תואר ראשון בחינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט, אני בעל תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך ממל"א – המרכז ללימודים אקדמיים וגם בעל תעודת יועץ משכנתאות מ-BDO האקדמיה לפיננסים ובלימודי cfp תכנון פיננסי.

במהלך שבע שנותיי בעולם ההוראה הספקתי להשתייך לכלל הרפורמות – "עולם ישן", "עוז לתמורה" ו"אופק חדש" – וכמו רבים, התקשתי להבין את תלוש השכר שלי. החלטתי לא להסתפק במה שראיתי והתחלתי לחקור לעומק כל מה שקשור בכסף.

לאורך השנים גיליתי שמתוך 50 תלושי שכר ששולמו לי, ב-47 מהם ישנן "טעויות".
בשנים האחרונות התחלתי כתחביב לבדוק תלושים של הקולגות שלי בחדר המורים, ולשמחתי, ברוב הפעמים הצלחתי לעזור להם לחסוך כסף שהבעלות/משרד החינוך "שכח לשלם".

מה מטרת הקהילה?

הקהילה נועדה לתת מעטפת לכלל עובדי ההוראה – מורים, גננות, עובדי פרא רפואיים ושאר בני משפחתם – בתחום  הפיננסי ותכליתה לתת מענה מקיף ככל שניתן מרגע הכניסה לעולם החינוך ועד הפרישה.

במהלך שנותיי כמורה בדקתי כל תלוש ותלוש שלי, כל סעיף וסעיף, וחקרתי את הרפורמות באופן יסודי. נוכחתי לגלות טעויות רבות ובכל פעם כשדיווחתי עליהן קיבלתי את הכסף המגיע לי. הבנתי שאני מצוי כאן בבחינת "אם אין אני לי, מי לי?"…

במקביל – הייתי עוזר לחבריי המורים בתלושי השכר שלהם, מציג להם את זכויותיהם בהסכמים הקיבוציים ובחוזר המנכ"ל ויחד איתם נלחם מול הבירוקרטיה של משרד החינוך.

נקודת השיא וגם המפנה בסיפור שלי הייתה כשלימדתי בבית ספר שש שנתי. סיימתי את התואר השני, נוספה לי שנת וותק וכמצופה–חיכיתי לעליית שכר משמעותית אך לצערי ההפך התרחש!
עד אותה השנה לימדתי במסגרת רפורמת "עוז לתמורה" וכשהתחלתי לעבוד במסגרת רפורמת "אופק חדש" השכר שלי ירד במעל ל-30 אלף שקל בשנה.
הייתי מתוסכל ומאוכזב כ"כ, עזבתי את הארגון שייצג אותי והחלטתי לעשות מעשה שייתן מענה לעובדי הוראה על מנת שיוכלו "להקדים תרופה למכה" ויימנעו מכל מיני טעויות פיננסיות מיותרות.

בשנים האחרונות מצאתי את עצמי מרבה לעסוק בכל אלה כל הזמן – על חשבון זמן העבודה בבית הספר במהלך ההפסקות כשמורים היו ניגשים אליי ואפילו בשעות הפנאי בבית או בדרכים…
ראיתי את הצורך הגובר למענה אנושי מהיר  ומדויק והחלטתי לפתוח קבוצה בפייסבוק שתעניק מענה להמונים ולא רק למי שמכיר אותי. מהר מאוד הקבוצה הקטנה, "הכסף של המורים – תכנון פיננסי", הפכה לקהילה גדולה אליה הצטרפו אלפי עובדי הוראה, מהם מעל אלפיים רק בתוך חודשיים! פרסומם של פוסטים שונים של חברי הקבוצה בבקשה לעזרה ותגובותיהם הערות של שאר הגולשים גרמו לי להבין שאין מענה מספיק טוב למורים/גננות למרות הארגונים הקיימים ומשרד החינוך.

אז…החלטתי לשתף מהידע שלי לעולם ופה אתם נכנסים לתמונה!

אני מקווה שהאתר יעזור לכם וילמד אתכם לקחת אחריות על העתיד הפיננסי שלכם.

בהצלחה! ושלא יעבדו עליכם… 😉

מתן

הנבחרת!

יוסי אוליבר

יוסי אוליבר

5/5

עיסוק: מורה לחנ"ג ומדריך שחיה.

השכלה: בעל תואר ראשון בחנ"ג סמינר קיבוצים ותואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך.

למה אני כאן? אני כאן כי אני מאמין גדול בחינוך ונמאס לי לראות בכל שנה אנשים טובים נפלטים בגלל סיבות כלכליות לרוב.

אהרון ניסנבאום

אהרון ניסנבאום

5/5

עיסוק: מלמד בתיכון בבת ים לשון וחינוך פיננסי.

השכלה: בעל תואר ראשון ושני בניהול וארגון מוסדות חינוך מאוניברסיטת בר אילן.

למה אני כאן? שמח לתרום מהידע שלי בתחום זכויות המורים.

מיכאל שחר

5/5

עיסוק: מלמד בכפר הנוער ניר העמק בעפולה. בנוסף להיותי מורה אני גם מורה דרך כך שאם בא לכם לטייל אני הכתובת 🙂

השכלה: תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל לאחר מכן נכנסתי להוראה דרך תכנית חותם

למה אני כאן? אני כאן כדי שהמורים ישלטו על הכסף שלהם ועל הזכויות שלהם.