תוספת מעונות

תוספת מעונות 2

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

עובדים בשירות המדינה זכאים לתוספת מעונות עבור ילדים עד גיל 5. התוספת המשולמת נכון לשנת 2021, הינה 315 ש"ח עבוד ילד יחיד, ותוספת של 213 ש"ח עבור הילד השני בלבד- בסה"כ ניתן לקבל עד 528 ש"ח בחודש תוספת מעונות. התוספת הינה יחסית להיקף המשרה- זאת אומרת שמורה/ גננת עם 2 ילדים מתחת לגיל 5 ועובדת ב-50% משרה, תהיה זכאית לתוספת בסך 264 ₪(חצי מהסכום המלא). התוספת המירבית הינה בחישוב של 2 ילדים ו-100% משרה, כך שגם אם יש לך 3 או 4 ילדים מתחת לגיל 5, הזכאות הינה כמו למורה עם 2 ילדים. כמובן שגם מורי "עוז לתמורה" המועסקים בבעלויות השונות זכאים לתוספת הזאת. מניסיוננו והיכרותינו עם מערכת החינוך, לרוב נשים מקבלים את התוספת באופן אוטומטי, אם כי לא תמיד ולכן יש צורך להיות עירניים ולבדוק זאת. גברים, לעומת זאת, לא מקבלים בכלל ולכן עליהם לדרוש זאת. גברים זכאים לקבל את התוספת רק בתנאי שהאישה עובדת ואיננה מקבלת תוספת מעונות ממקום עבודתה. שימו לב שמדובר על סכומים גדולים, לכן חשוב לדרוש זאת! בואו ניקח דוגמא הורים ל-2 ילדים מתחת לגיל 5(בשביל להקל את החישוב נלך על תאומים, בשאר המקרים תהיו זכאים אף ליותר)- 528 ש"ח, תכפילו ב-12 חודשים ותקבלו כ-6,300 ש"ח בשנה. תכפילו זאת ב-5 שנים ותקבלו קצת יותר מ-31,000 ש"ח. מורה שלא דרש תוספת מעונות הפסיד למעשה 31,000 ש"ח לכל התקופה הזאת!!!
תוספת מעונות3
שטח עליון בינוני 728x90
מלבני בינוני 300x250

אבות לילדים קטנים:

  • בהנחה והאישה מקבלת תוספת מעונות ממקום עבודתה- שווה לבדוק כמה היא מרוויחה. יכול להיות שאתם יכולים להרוויח ולכן שווה לשקול לוותר על התוספת שלה כדי שאתם תקבלו את התוספת הגבוהה יותר(ולרוב התוספת של משרד החינוך היא גבוהה יותר).
  • לא מעט עובדי הוראה(גברים) מדווחים שאת תוספת המעונות הם מקבלים לאורך שנת לימודים, אך בשנה שלאחריה התשלום נפסק אוטומטית(מסיבה שלא ברורה לנו עדיין). לכן, יש לוודא מול הגזברות, ולבדוק היטב בתלוש השכר של חודש ספטמבר שאכן אתם מקבלים-במידה ולא, עליכם לדרוש זאת.
    בתמונה- החזר רטרואקטיבי עבור מורה(זכר) שלא קיבל מספר שנים תוספת מעונות, התעקש, דרש וזכה להחזר נאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלבני בינוני 300x250

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

מאיפה הכל התחיל

מאז שהקמתי את הקהילה "הכסף של המורים-תכנון פיננסי", פנו אלי מאות מורים שזקוקים לעזרה מקצועית.
לכן חיפשתי בקפידה מומחים המתמקצעים ספציפית בעובדי הוראה בתחומים השונים, על מנת שיוכלו לעזור לכם באופן פרטני לכל בעיה ושאלה שלכם. בחרתי את אנשי המקצוע הטובים ביותר, לאחר שנפגשתי עם עשרות בעלי מקצוע ולאחר סינון רב. מה שעומד לנגד עיני שתקבלו את המענה הטוב ביותר. אשמח לפידבקים על השירותים השונים.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

הסרטון שלנו

למען הסר ספק

למען הסר ספק, אינני בעל רישיון בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני,ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כפי שמגודרים בחוק, כל מה שנכתב כאן הוא על פי ניסיוני האישי ודעתי בלבד ואילו מחליף היוועצות עם בעל מקצוע בתחומים הנ"ל