תוספת וותק

תוספת וותק

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

משרד החינוך מצא לנכון לתגמל את עובדיו הוותיקים ע"פ הניסיון שלהם בעבודה. בכך למעשה, הוא מעלה את השכר בכל שנה שחולפת(גם אם לא השתלמנו, למדנו, לקחנו תפקידים וכו').
הוותק הינו מרכיב חשוב בשכר וגם כאן יש מספר דברים שחשוב לכם להכיר:
הוותק עבור מועסקים ברפורמת "אופק חדש" מעלה את השכר ב-2% עד השנה השביעית, החל מהשנה הזו ואילך, הוא מעלה את השכר ב-1%.
עבור המועסקים ברפורמת "עוז לתמורה" הוותק מעלה את השכר ב-2% למשך 25 שנה! החל מהשנה ה-25 הוותק עולה ב-1% עבור כל שנה.
תקרת הוותק לשכר הינה 36 שנים- מעבר לכך, לא מקבלים תוספת שכר.
שירות צבאי/ שירות לאומי- עימכם הסליחה אנשי אופק חדש(שוב), אבל בעוז לתמורה הניסיון הצבאי נחשב לוותק בהוראה, ואילו באופק חדש לא. מורות חיילות כן זכאיות לוותק גם באופק חדש.
שימו לב שמשרד החינוך מחשיב וותק עבור מי שעסק התחום ההדרכה לפני עבודתו בהוראה(בתנאי שהמקצוע חופף למה שהמורה עושה כיום והוא עסק בכך מעל גיל 18)- זאת אומרת שאם מורה לחנ"ג אימן קבוצות כדורגל, הוא זכאי לתוספת לוותק. אותו דבר לגבי מתכנת מחשבים שעבר הסבה ומלמד במגמות מיחשוב, ואותו דבר לגבי עורכת דין שעשתה הסבה וכיום מלמדת אזרחות. ישנן דוגמאות רבות- כל שצריך הוא להמציא מסמכים שמאשרים זאת (פירוט מלא של הזכאויות השונות בקישור הזה).
ומלבד השכר ישנה חשיבות אחרונה לוותק וזה מענק היובל שמשולם החל מהשנה ה-25 לעבודתכם במערכת. לכן, שווה מאוד לעקוב ולהמציא אישורים במידה ויש לכם ניסיון עבר, בכך גם תעלו לעצמכם את השכר וגם מקרב אתכם עוד קצת לעבר מענק היובל.

תוספת וותק 2

רוצים דוגמא כמה זה משמעותי? קבלו מקרה אמיתי לגמרי של אחד ממנהלי הקבוצה שסייע לחברה טובה וזה ממחיש למה אתם חייבים לדעת את התנאים שלכם ולעיתים אף להתעקש עליהם.
יעל(שם בדוי כמובן), בעלת תואר שני, חשבת שכר במקצועה החליטה לעשות הסבה להוראה. ללא הרבה ידע על תנאי המורים, היא ניגשה לעשות הסבה מקצועית ונכנסה למשרד החינוך שם החלה ללמד מתמטיקה. בשיחה אגבית בחדר המורים היא סיפרה לקולגה מחדר המורים שלה, אהרון ניסנבאום האחד והיחיד (שממש במקרה הוא גם אחד ממנהלי הקבוצה כאן), שיש לה וותק של שנתיים. כמובן שלאהרון שלנו זה מיד הדליק נורה אדומה כי היא עבדה במקצוע שבהחלט תרם לניסיונה כמורה במשך עשרות שנים ולכן היא גם זכאית להכרה בוותק קודם.
מפה לשם, נפתחו מחשבונים, מיילים נשלחו, חוזים ואישורים נסרקו ולבסוף, יעל שלנו, מורתנו החביבה שזה עתה עברה הסבה מקצועית קיבלה וותק של 20 שנה! כן כן 20 שנה- זהו סכום עתק! ההפרש בין תוספת הוותק למשכורת בלעדיה שווה כ3700 ש"ח בחודש, לשנה זה 44000 ₪ ולתקופה של 10 שנים זה בערך חצי מיליון ₪.
בדיוק בגלל מקרים כאלו אתם חייבים לדאוג לעצמכם! אין מי שיעשה זאת עבורכם, ולא פעם ולא פעמיים אנחנו מגלים מקרים שבהם חוסר הידע עלה בהרבה מאוד כסף!

במאמר הזה, נציג את ההבדלים בין סוגי הותק השונים המופיעים בתלושי השכר(ותק בהוראה, ותק בעוז, ותק באופק וכו')- היכנסו והחכימו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלבני בינוני 300x250

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

מאיפה הכל התחיל

מאז שהקמתי את הקהילה "הכסף של המורים-תכנון פיננסי", פנו אלי מאות מורים שזקוקים לעזרה מקצועית.
לכן חיפשתי בקפידה מומחים המתמקצעים ספציפית בעובדי הוראה בתחומים השונים, על מנת שיוכלו לעזור לכם באופן פרטני לכל בעיה ושאלה שלכם. בחרתי את אנשי המקצוע הטובים ביותר, לאחר שנפגשתי עם עשרות בעלי מקצוע ולאחר סינון רב. מה שעומד לנגד עיני שתקבלו את המענה הטוב ביותר. אשמח לפידבקים על השירותים השונים.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

הסרטון שלנו

למען הסר ספק

למען הסר ספק, אינני בעל רישיון בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני,ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כפי שמגודרים בחוק, כל מה שנכתב כאן הוא על פי ניסיוני האישי ודעתי בלבד ואילו מחליף היוועצות עם בעל מקצוע בתחומים הנ"ל