משרת אם לגננות

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

גננת?

הפוסט הבא בדיוק בשבילך!

אז הפעם נעשה סדר בנושא שמעטות הגננות שמכירות אותו היטב והוא משרת אם.

קודם כל, נתחיל עם הגננות המשלימות.

גננות משלימות

כמה פעמים אמרת לעצמך "שנה הבאה אני אפחית יום/חצי יום עבודה- זה במילא לא משמעותי למשכורת…"? ואולי בכלל המפקחת ביקשה ממך לעבוד רק 4 ימים!?

בכל מקרה, יש כמה דברים שאת חייבת לדעת:

ראשית, המשרה המלאה שלך גבוהה יותר בכמעט 4 שעות(!!!) ממשרתה של גננת אם. למען הדיוק 100% משרה של גננת משלימה הוא 33.8 שעות שבועיות ואילו של גננת אם 30.4 שעות.

זה אומר שאת תעבדי קשה יותר כדי לשמר אחוז משרה גבוה, תיאלצי לעבוד יותר כדי לצבור ימי מחלה(שכידוע שווים זכויות או כסף בפרישה) ותיאלצי לעבוד ממש קשה כדי להגיע למשרת אם- וזה דבר חשוב שלא כדאי לך לפספס

מה זה משרת אם בכלל!?

משרת אם מוכרת להורים שאחד מילדיהם מתחת לגיל 14. במקרה כזה הזכאות הינה ל-3 שעות עבודה. גננת שעובדת בגן 6 שעות ביממה, תהיה זכאית לקבל יום חופשי אחד לשבועיים(או לחילופין תקבל על כך תוספת באחוז המשרה בהתאם). אבבבלללל(ויש כאן אבל גדול)- למשרת אם זכאית רק מי שעובדת מעל 79% משרה. אם בחרת לעבוד 4 ימים רגילים בשבוע(לא יוח"א), אז למעשה עבדת 24 שעות, שהם 71% משרה. כנ"ל לגבי 3 ימים ארוכים ביוח"א- כל יום כזה הינו 8 שעות ו-3 ימים כאלו יובילו אותך לאותה הנקודה- 71% משרה וללא זכאות למשרת אם. לכן חשוב ביותר לבדוק בתחילת מהו היקף המשרה המוצע לך ולפעול בהתאם.

עכשיו נדבר קצת על גננת אם

מטבע הדברים, גננת אם נמצאת שעות רבות בגן שלה ולכן אחוז המשרה שלה גבוה באופן די טבעי. מתי יכולה להיות ירידה משמעותית בהיקף המשרה? בחצי שבתון!

אם את גננת אם והחלטת לצאת לחצי שבתון, אז המשמעות הכלכלית עבורך יכולה להיות דרמטית במיוחד. במקרה כזה, סביר ביותר להניח שלא תוכלי לנהל גן אלא תהפכי לגננת משלימה. זאת אומרת שכבר הפסדת את גמול ניהול הגן(בין 17%-21%). בנוסף, תיאלצי לעבוד יותר שעות כדי להגיע לאחוז משרה סביר, ובנוסף לכל זה, את גם תאבדי את משרת האם במידה והיתה לך לפני. ייתכן שעדיין תהיי מעוניינת בחצי שבתון וזה נהדר, וזה לגמרי לשיקולך, תפקידנו כאן הוא ליידע ולהציף מידע חיוני כדי שלא תופתעי וכדי שתדעי לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורך.

אז לסיכום, משרת אם הינו נדבך משמעותי בתנאי ההעסקה והוא שווה ערך ל-3 שעות עבודה, ולכל גננת שיש לה ילד אחד לפחות מתחת לגיל 14 כדאי לעמוד בקריטריונים. אנחנו ממליצים בחום לשקול היטב היקפי משרה, ולפעמים גם לעמוד על שלכן מול הפיקוח- חבל מאוד לפספס את זה, כי החלטות כאלו קטנות עלולות להיות דרמטיות עם הזמן.

1 מחשבה על “משרת אם לגננות”

  1. אביטוב דניאלה

    היי, יהיו לי בשנהל הבאה תשפב, 4 שעות גיל.
    כיצד זה מתבטא בימי עבודה בפועל והאם אוכל לקחת עוד יום חופשי נוסף, אחת לשבועיים? שוב תודה
    תודה על עבודת קודש שאתם עושים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מלבני בינוני 300x250

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

מאיפה הכל התחיל

מאז שהקמתי את הקהילה "הכסף של המורים-תכנון פיננסי", פנו אלי מאות מורים שזקוקים לעזרה מקצועית.
לכן חיפשתי בקפידה מומחים המתמקצעים ספציפית בעובדי הוראה בתחומים השונים, על מנת שיוכלו לעזור לכם באופן פרטני לכל בעיה ושאלה שלכם. בחרתי את אנשי המקצוע הטובים ביותר, לאחר שנפגשתי עם עשרות בעלי מקצוע ולאחר סינון רב. מה שעומד לנגד עיני שתקבלו את המענה הטוב ביותר. אשמח לפידבקים על השירותים השונים.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

הסרטון שלנו

למען הסר ספק

למען הסר ספק, אינני בעל רישיון בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני,ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כפי שמגודרים בחוק, כל מה שנכתב כאן הוא על פי ניסיוני האישי ודעתי בלבד ואילו מחליף היוועצות עם בעל מקצוע בתחומים הנ"ל