פרישה לפנסיה תקציבית

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

כל מורה, גננת או מנהלת בית ספר שעברה את גיל 45 רצוי שתבדוק לאיזה מסלול פנסיה היא שייכת. הדבר מתבטא בגובה ההפרשות החודשיות של המורה וניתן לזיהוי מהיר ופשוט דרך שורת הניכויים בתלוש, בתקציבית מופיע סעיף “דמי ניהול פ. תקציבית”.

תכנון הפרישה חשוב שיעסוק ברווח וההפסד בכל נקודת זמן אפשרית לפרישה אל מול היעדים והתכניות של המורה ביום שאחרי. מעבר לפן הכלכלי הצרוף שומה עלינו לשים לב ברמה האימונית לתכניות החלופיות של המורה מבחינה תעסוקתית ביום שאחרי, האם את יכולה לדמיין את עצמך בפנסיה מוקדמת עוסקת בתחום אהוב או תחביב כמקצוע לשלב ב’ של החיים? 

חשוב שיהיו לנו חלומות תעסוקתיים לעתיד הממתין לנו מעבר לפינה ואותם לדמיין, לצייר לראות בתלת מימד כאילו הם כבר התרחשו. איך את מרגישה עם זה? חשוב לדמיין את עצמנו פותחות תיק עוסק פטור או עוסק מורשה ומתחילות בפרק ב’ לפי הכוחות, בחלק מהשבוע או בכולו.

אני ממליץ להתחיל בסלילת הפרק הבא תוך כדי עבודה במערכת החינוך כדי להכשיר את הקרקע ולא להיוותר אפילו יום אחד באוויר בלי תכניות מסודרות. מותר ורצוי לאפשר פרק זמן של טיול או הפוגה מכל עיסוק ובלבד שהקרקע הוכשרה כראוי להמשך הדרך.

פגשתי מורות שלא התכוננו כראוי ונשאבו לתוך מבול הצרכים השוטפים של עזרה לילדים/נכדים וכד’ מבלי שהמיצוי העצמי  שלהן יבוא לידי ביטוי ובכך הן יוצאות מתוסכלות לגמרי.

בתכנון הפרישה יש לתת את הדעת למגוון תחומים של מיצוי זכויות מעבר לחישוב המספרי של שערוך הפנסיה בנקודות גיל שונות ברצף התעסוקתי.

היום אנסה לשפוך מעט אור על אחד מהתחומים ושמו – הגדלת שירות

חשוב שנדע כי בזמן הפרישה אנו יכולים למלא מסמך של הגדלת שירות ולחתום עליו כדי שבהמשך התהליך ולאחר המצאת אסמכתאות רלוונטיות כנדרש נוכל לקבל תוספת אחוזית לגימלה.

נסקור ממעוף הציפור בראשי פרקים את האפיקים השונים שיכולים להעניק לנו תוספת אחוזית מעבר לחישוב הרגיל שכולל 2% לשנה כפול חלקיות ההעסקה המשוקללת שלנו:

  1. פעילות שקדמה לשירות העובד במשרד החינוך במוסד מוכר לצורך זכויות עפ”י חוק
  2. אסירי ציון (ומחתרות)
  3. סיבות אישיות ומשפחתיות
  4. פעילות ציונית או עבודה חינוכית בבי”ס יהודי בחו”ל שקדמה להעסקה במשרד החינוך
  5. הורים שכולים, אלמנות צה”ל ונפגעי פעולות איבה
  6. סיבות רפואיות
  7. הבטחת רמת מחיה – פנסיית מינימום של 30%
  8. עולים חדשים (עלו אחרי גיל 50) – פנסיית מינימום של 35%

כל מורה שרואה את עצמה עומדת באחד הקריטריונים רשאית ומומלץ שתבקש הגדלת שירות בפרישה מרפרנטית הפרישה במחוז.

מומלץ מאוד להיעזר במומחים לתהליך בכדי לקבל תמונה בהירה וברורה ולקבל החלטות מתוך רוחב ידע והבנה.

שילוב של מוכנות מנטאלית לפרישה יחד עם מוכנות כלכלית וסלילת המשך הדרך מבעוד מועד, זוהי נוסחה בריאה, מוצלחת וטובה לפרישה מוצלחת והמשך עשייה פוריה.

 

תודה לגיא אלון על המאמר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יש קורס אחד שבלעדיו לא יוצאים לשנת השבתון!

קורס השבתון

אחרי הכל... זה הכסף שלכם!

מאיפה הכל התחיל

מאז שהקמתי את הקהילה “הכסף של המורים-תכנון פיננסי”, פנו אלי מאות מורים שזקוקים לעזרה מקצועית.
לכן חיפשתי בקפידה מומחים המתמקצעים ספציפית בעובדי הוראה בתחומים השונים, על מנת שיוכלו לעזור לכם באופן פרטני לכל בעיה ושאלה שלכם. בחרתי את אנשי המקצוע הטובים ביותר, לאחר שנפגשתי עם עשרות בעלי מקצוע ולאחר סינון רב. מה שעומד לנגד עיני שתקבלו את המענה הטוב ביותר. אשמח לפידבקים על השירותים השונים.

מאמרים אחרונים

יצירת קשר

הסרטון שלנו

למען הסר ספק

למען הסר ספק, אינני בעל רישיון בייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני,ייעוץ משפטי או ייעוץ מס כפי שמגודרים בחוק, כל מה שנכתב כאן הוא על פי ניסיוני האישי ודעתי בלבד ואילו מחליף היוועצות עם בעל מקצוע בתחומים הנ”ל

דילוג לתוכן